Magnesium BATH FLAKES 1kg

Regeneracyjna kąpiel postawi Cię na nogi

Nalej do wanny gorącej wody, wsyp do niej odpowiednią ilość płatków i ciesz się regeneracyjną kąpielą, która postawi Cię na nogi po intensywnym treningu lub po ciężkim dniu w pracy.

Kuracja tygodniowa
14.99

Przyzwyczailiśmy się to tego, że przyjmujemy magnez najczęściej albo z pożywieniem albo (niestety) w formie tabletek. Tymczasem przez skórę magnez wchłania się kilkukrotnie szybciej i nie obciąża w ogóle żołądka. Właśnie dlatego dostarczamy go w formie płatków.

Gorąca, regeneracyjna kąpiel doskonale wpływa na mięśnie zmęczone intensywnym treningiem, odpręża po ciężkim dniu w pracy oraz nawilża i ujędrnia skórę.

Kiedy przydaje się 20-minutowa magnezowa kąpiel?

  • po treningu
  • po ciężkim, stresującym dniu w pracy
  • jeśli dużo tego dnia przeszedłeś - dosłownie (magnez świetnie odpręża stopy)
  • gdy wracasz do zdrowia po urazie
  • gdy cierpisz na bóle powodowane starymi kontuzjami

Dodatkową zaletą produktu jest to, że działa kojąco również na układ nerwowy. Pozwala się odprężyć, wyciszyć i cieszyć pełnowartościowym snem. Magnez jest jednym z najważniejszych pierwiastków, jaki powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi. Poznaj wszystkie jego właściwości.

Kąpielowe płatki magnezowe MRS są dostępne w dwóch wariantach: kuracja tygodniowa - 1 kg oraz kuracja miesięczna - 4 kg.

Wzmocnij efekty kuracji
Dodając do kąpieli magnezowej kilka kropel olejku eterycznego, potęgujesz jej regeneracyjne działanie. Wszystko przez to, że przyjemny zapach pozwala się odprężyć, zapomnieć o trudach dnia i rozluźnić zmęczone mięśnie, czyli uczynić pierwsze kroki do efektywnego odpoczynku.

10 powodów dla których

Twój organizm potrzebuje magnezu.

sprawdź sprawdź

Jak stosować płatki magnezowe?

Napełnij wannę wodą w temperaturze 37-39℃ (musi jej być tyle, by przykrywała całe Twoje ciało). Wsyp do niej od 2 do 4 szklanek* (250 ml) płatków magnezowych, zamieszaj i poczekaj aż się rozpuszczą.

*Im większe zmęczenie czujesz, tym więcej płatków wsyp, wówczas kąpiel będzie mieć silniejsze działanie. Pamiętaj, żeby nie dodawać do jednej kąpieli więcej niż 6 szklanek.
Najlepsze efekty przyniesie 20-minutowa kąpiel. Magnez zdąży wniknąć w skórę, a nie doprowadzimy do przegrzania organizmu.
Po zakończonej kąpieli spłucz dokładnie ciało pod bieżącą wodą.
Nie przejmuj się, jeżeli zauważysz, że część płatków nie jest śnieżnobiała. Niejednolita barwa wynika z tego, że jest to surowiec pochodzenia naturalnego, w związku z czym w płatkach mogą znajdować się niewielkie ilości zanieczyszczeń stałych.
Powtarzaj kąpiel 1-2 razy w tygodniu podczas cyklu treningowego lub przy wzmożonym wysiłku fizycznym.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Niestety nie. Głównie ze względu na dość wysoką temperaturę wody oraz długość kąpieli (około 20 minut).
Produkty mogą powodować delikatne uczucie swędzenia czy pieczenia - szczególnie na początku stosowania. Jest to jak najbardziej naturalna reakcja skóry, która potrzebuje czasu, by przyzwyczaić się do nowej, większej ilości magnezu. Objawy bardzo szybko miną i nie należy ich klasyfikować jako reakcje alergiczne, ponieważ magnez jest naturalnym składnikiem, obecnym w naszym organizmie. Delikatne swędzenie może być również spowodowane zbyt dużą ilością zastosowanego produktu. Dlatego tak ważne jest, by nie przekraczać zalecanej dawki każdego z preparatów.
Przeciwwskazaniami do korzystania z produktów MRS są wszelkie otarcia, zadrapania i gojące się rany obecne na skórze. Kąpiele mogą okazać się drażniące lub nieprzyjemne również wtedy, gdy naskórek jest bardzo przesuszony i popękany.
Biorąc pod uwagę jak wiele codziennych zachowań przyczynia się do pozbywania się magnezu z organizmu (picie kawy i herbaty w dużych ilościach, stres, odchudzanie) bardzo trudno jest o jego przedawkowanie, nawet przy suplementacji. Ale jest to możliwe. Objawami hipermagnezemii są osłabienie, zaburzenia oddychania, niedociśnienie, arytmia serca i zawroty głowy. Częstą przyczyną jest po prostu zatrzymanie pierwiastka w organizmie, które może być powodowane niedoczynnością nadnerczy i tarczycy. Jeżeli więc zauważasz opisane wyżej objawy lub inne niepokojące Cię symptomy - skonsultuj się z lekarzem, ponieważ przyczyna może leżeć gdzieś głębiej.
Podczas kąpieli należy unikać kontaktu z twarzą i nie przecierać oczu. Jeżeli zdarzy się, że połkniemy niewielką ilość wody z magnezem - nic się nie stanie, ale środek nie jest przeznaczony do stosowania wewnętrznego, więc należy się tego wystrzegać. W przypadku zatarcia oczu - należy je przepłukać obficie bieżącą wodą. Jeżeli to nie pomoże i uczucie pieczenia nie ustąpi do godziny - należy skonsultować się z lekarzem.
Produktów nie powinny stosować przede wszystkim kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na hipermagnezemię. Pamiętaj, że magnez wchłania się przez skórę 5-krotnie szybciej, dlatego jeżeli stosujesz jednocześnie inną suplementację i chcesz poddać się magnezowej kuracji regeneracyjnej - skonsultuj się z lekarzem, który pomoże Ci ocenić, czy nie przekraczasz dopuszczalnej dziennej dawki magnezu.
Produkty regeneracyjne nie są polecane do stosowania przez dzieci, dlatego jeżeli zastanawiasz się nad poddaniem swojego dziecka kuracji - skonsultuj się z lekarzem, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Sprawdź pozostałe produkty w naszej ofercie

Jesteś zawodowym sportowcem?
Trenujesz, by pozostać w formie i cieszyć się pełnią życia?
Po ciężkim dniu w pracy czujesz, że nie masz sił?

Produkty MRS pomogą Ci w codziennej regeneracji i sprawią, że odpoczynek będzie efektywniejszy.