Magnesium SPORT SPRAY

Rozgrzewający masaż odpręży zmęczone mięśnie

Nie masz wanny? Wypróbuj oliwę magnezową z dodatkiem kolagenu i kamfory. Wystarczy, że spryskasz wybrane partie ciała, rozmasujesz obolałe mięśnie, a od razu poczujesz przyjemną ulgę.

36.99

Oliwa magnezowa w sprayu to termoaktywny płyn, którego stosowanie może przyspieszyć regenerację organizmu po dużym wysiłku fizycznym oraz zrelaksować spięte mięśnie po stresującym dniu w pracy. Łagodzi efekty zmęczenia i przetrenowania.

Poznaj dokładne działanie oliwy magnezowej

Oliwa magnezowa może być stosowana samodzielnie, jako środek do masażu z wysoką zawartością magnezu lub jako produkt uzupełniający kurację z wykorzystaniem płatków magnezowych i olejków eterycznych. Jej silne właściwości rozgrzewające powodują, ze pory skóry się otwierają, co ułatwia wchłanianie się składników.

Skład oliwy magnezowej:

  • nikotynian metylu - rozgrzewa skórę, stymuluje mikrocyrkulację i przyspiesza metabolizm komórkowy,
  • kamfora - działa rozgrzewająco i znieczulająco, dając ukojenie obolałym mięśniom i stawów,
  • kolagen - podnosi wytrzymałość i elastyczność tkanek łącznych
  • kurkuma - wspomaga redukcję procesów zapalnych mogących powstać na skutek zbyt intensywnego treningu
  • chlorek magnezu - poprawia jędrność i elastyczność skóry, relaksuje ciało i umysł, pomaga spokojnie zasnąć i podnosi jakość snu.


10 powodów dla których

Twój organizm potrzebuje magnezu.

sprawdź sprawdź

Jak stosować oliwę magnezową?

Preparat należy stosować każdorazowo po treningu lub przy wzmożonym wysiłku.
Spryskaj wybrane partie ciała (uda, ręce, plecy, ramiona, stopy, kolana) niewielką ilością oliwy i wmasuj ją dokładnie. W ten sposób pobudzisz mikrocyrkulację i przyspieszysz metabolizm komórkowy.
Skóra będzie się stopniowo rozgrzewać, co może powodować delikatne zaczerwienienie. Ale bez obaw - ustąpi po maksymalnie kilkunastu minutach od zakończenia masażu.
Preparat bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze.
W zależności od rodzaju skóry oraz od ilości zastosowanej oliwy, możliwe jest uczucie lekkiej lepkości skóry. Jeżeli jest ono uciążliwe, wystarczy przetrzeć skórę wilgotną szmatką lub spłukać ją pod bieżącą wodą - nie obniży to jej skuteczności, ponieważ zdążyła już wniknąć w głąb skóry.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Podobnie jak w przypadku kąpieli magnezowej, tak i tu przeciwwskazaniem do stosowania oliwy magnezowej są wszelkie otarcia, zadrapania i gojące się rany obecne na skórze. Masaże z użyciem oliwy magnezowej mogą okazać się drażniące lub nieprzyjemne również wtedy, gdy naskórek jest bardzo przesuszony i popękany. Jeżeli nie zauważysz ran na skórze i poddasz się kuracji - spłucz dokładnie ciało pod bieżącą wodą. To powinno przynieść ulgę. Gdyby nieprzyjemne dolegliwości nie mijały - skonsultuj się z lekarzem.
Należy wystrzegać się kontaktu oliwy z oczami, ponieważ może on powodować nieprzyjemne pieczenie i zaczerwienienie, które będzie trudne do zniwelowania. Jeżeli jednak preparat dostanie Ci się do oczu - spłucz je obficie wodą, a gdyby dolegliwości nie ustępowały - skonsultuj się z lekarzem.
Tak. To całkowicie naturalna reakcja skóry, ponieważ magnez ma silne działanie rozgrzewające. To jak długo będzie się utrzymywać zaczerwienienie oraz uczucie pulsacji lub pieczenie zależy od tego jak wrażliwą mamy skórę. Niektóre osoby nie odczuwają żadnych nieprzyjemnych skutków stosowania, a inne wskazują, że zaczerwienienie utrzymuje się nawet kilkanaście minut. Jeżeli jednak nie mija ono po godzinie od użycia preparatu - należy skonsultować się z lekarzem.
W płatkach kąpielowych zawartość magnezu wynosi aż 47%, natomiast w oliwie (która ma w sobie dodatkowo kamforę, kolagen i nikotynian metylu) jest go 20%. Ponadto kąpiel działa na nasz organizm kompleksowo i jest podstawą kuracji, a oliwę możemy stosować punktowo, na wybrane partie ciała: łydki, uda, pośladki, ramiona itd. Mocną stroną oliwy jest również to, że możemy ją zastosować praktycznie w każdej chwili, nawet będąc poza domem, w trakcie wyjazdu, czy bezpośrednio po treningu.
Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów, nie zaleca się stosowania oliwy u kobiet w ciąży lub karmiących oraz u dzieci. Głównie ze względy na silne działanie rozgrzewające.

Jesteś zawodowym sportowcem?
Trenujesz, by pozostać w formie i cieszyć się pełnią życia?
Po ciężkim dniu w pracy czujesz, że nie masz sił?

Produkty MRS pomogą Ci w codziennej regeneracji i sprawią, że odpoczynek będzie efektywniejszy.