FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Niestety nie. Głównie ze względu na dość wysoką temperaturę wody oraz długość kąpieli (około 20 minut).
Produkty mogą powodować delikatne uczucie swędzenia czy pieczenia - szczególnie na początku stosowania. Jest to jak najbardziej naturalna reakcja skóry, która potrzebuje czasu, by przyzwyczaić się do nowej, większej ilości magnezu. Objawy bardzo szybko miną i nie należy ich klasyfikować jako reakcje alergiczne, ponieważ magnez jest naturalnym składnikiem, obecnym w naszym organizmie. Delikatne swędzenie może być również spowodowane zbyt dużą ilością zastosowanego produktu. Dlatego tak ważne jest, by nie przekraczać zalecanej dawki każdego z preparatów.
Przeciwwskazaniami do korzystania z produktów MRS są wszelkie otarcia, zadrapania i gojące się rany obecne na skórze. Kąpiele mogą okazać się drażniące lub nieprzyjemne również wtedy, gdy naskórek jest bardzo przesuszony i popękany.
Biorąc pod uwagę jak wiele codziennych zachowań przyczynia się do pozbywania się magnezu z organizmu (picie kawy i herbaty w dużych ilościach, stres, odchudzanie) bardzo trudno jest o jego przedawkowanie, nawet przy suplementacji. Ale jest to możliwe. Objawami hipermagnezemii są osłabienie, zaburzenia oddychania, niedociśnienie, arytmia serca i zawroty głowy. Częstą przyczyną jest po prostu zatrzymanie pierwiastka w organizmie, które może być powodowane niedoczynnością nadnerczy i tarczycy. Jeżeli więc zauważasz opisane wyżej objawy lub inne niepokojące Cię symptomy - skonsultuj się z lekarzem, ponieważ przyczyna może leżeć gdzieś głębiej.
Podczas kąpieli należy unikać kontaktu z twarzą i nie przecierać oczu. Jeżeli zdarzy się, że połkniemy niewielką ilość wody z magnezem - nic się nie stanie, ale środek nie jest przeznaczony do stosowania wewnętrznego, więc należy się tego wystrzegać. W przypadku zatarcia oczu - należy je przepłukać obficie bieżącą wodą. Jeżeli to nie pomoże i uczucie pieczenia nie ustąpi do godziny - należy skonsultować się z lekarzem.
Produktów nie powinny stosować przede wszystkim kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na hipermagnezemię. Pamiętaj, że magnez wchłania się przez skórę 5-krotnie szybciej, dlatego jeżeli stosujesz jednocześnie inną suplementację i chcesz poddać się magnezowej kuracji regeneracyjnej - skonsultuj się z lekarzem, który pomoże Ci ocenić, czy nie przekraczasz dopuszczalnej dziennej dawki magnezu.
Produkty regeneracyjne nie są polecane do stosowania przez dzieci, dlatego jeżeli zastanawiasz się nad poddaniem swojego dziecka kuracji - skonsultuj się z lekarzem, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.
Buteleczkę z olejkiem, szczególnie taką, którą już otworzyliśmy, należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niewystawionym na działanie promieni słonecznych, najlepiej w temperaturze pokojowej. Szczególnie ważne jest to, by olejki znajdowały się poza zasięgiem dzieci.
Głównym przeciwwskazaniem jest uczulenie lub nadwrażliwość na preparat. Ponadto nie zaleca się stosowania olejków kobietom w ciąży oraz karmiącym, a także u małych dzieci.
Jeżeli po zastosowaniu olejków występuje nadmierna senność lub, wręcz przeciwnie, widoczna nadpobudliwość, albo reakcje niepożądane tj. wysypka, zaczerwienienie skóry, katar, łzawienie itp. - należy je odstawić. Gdyby objawy długo nie ustępowały zaleca się konsultację lekarską.
Nasze olejki są w 100% naturalne i nie są niczym rozcieńczane, dlatego mają bardzo mocne działanie. Z tego względu nie można ich stosować bezpośrednio na skórę. W przypadku kąpieli zaleca się dodawanie kilku kropel bezpośrednio w strumień wody, by olejki mogły się z nią odpowiednio wymieszać. Jeżeli wykorzystujemy je w masażu, dodajemy zaledwie kilka kropel do tzw. oleju nośnikowego, którym może być olej z pestek winogron lub oliwa z oliwek.
Podobnie jak w przypadku kąpieli magnezowej, tak i tu przeciwwskazaniem do stosowania oliwy magnezowej są wszelkie otarcia, zadrapania i gojące się rany obecne na skórze. Masaże z użyciem oliwy magnezowej mogą okazać się drażniące lub nieprzyjemne również wtedy, gdy naskórek jest bardzo przesuszony i popękany. Jeżeli nie zauważysz ran na skórze i poddasz się kuracji - spłucz dokładnie ciało pod bieżącą wodą. To powinno przynieść ulgę. Gdyby nieprzyjemne dolegliwości nie mijały - skonsultuj się z lekarzem.
Należy wystrzegać się kontaktu oliwy z oczami, ponieważ może on powodować nieprzyjemne pieczenie i zaczerwienienie, które będzie trudne do zniwelowania. Jeżeli jednak preparat dostanie Ci się do oczu - spłucz je obficie wodą, a gdyby dolegliwości nie ustępowały - skonsultuj się z lekarzem.
Tak. To całkowicie naturalna reakcja skóry, ponieważ magnez ma silne działanie rozgrzewające. To jak długo będzie się utrzymywać zaczerwienienie oraz uczucie pulsacji lub pieczenie zależy od tego jak wrażliwą mamy skórę. Niektóre osoby nie odczuwają żadnych nieprzyjemnych skutków stosowania, a inne wskazują, że zaczerwienienie utrzymuje się nawet kilkanaście minut. Jeżeli jednak nie mija ono po godzinie od użycia preparatu - należy skonsultować się z lekarzem.
W płatkach kąpielowych zawartość magnezu wynosi aż 47%, natomiast w oliwie (która ma w sobie dodatkowo kamforę, kolagen i nikotynian metylu) jest go 20%. Ponadto kąpiel działa na nasz organizm kompleksowo i jest podstawą kuracji, a oliwę możemy stosować punktowo, na wybrane partie ciała: łydki, uda, pośladki, ramiona itd. Mocną stroną oliwy jest również to, że możemy ją zastosować praktycznie w każdej chwili, nawet będąc poza domem, w trakcie wyjazdu, czy bezpośrednio po treningu.
Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów, nie zaleca się stosowania oliwy u kobiet w ciąży lub karmiących oraz u dzieci. Głównie ze względy na silne działanie rozgrzewające.

Skacz wyżej, biegaj szybciej, graj zacieklej!
Wypoczęte mięśnie pozwolą Ci na więcej

poznaj produkty mrs